Guru tradicija

                

Mai Ram Devi – Nathų jogos tradicijos tęsėja 

 

 

                                            

 

    Bhūt Bhavan Narendra Dev Ram       Bhūt Bhavan Anil Dev Ram                  Mai Ram Devi

 

Guru Mai Ram Devi yra senovės Indijos Aghorų kapalinų nathų jogų sampradajos (mokymo linijos) tęsėja. Pirmasis nathas yra Šiva, dar vadinamas Adi Nathas, Valdovas. Inicijuotieji į Aghorų kapalinų nathus gauna dvasinį vardą, pasibaigiantį mantra „Ram“. Ram (sanskr. राम) reiškia Dievą, Mai Ram (sanskr. माई राम) reiškia Dievo Motiną. Nathų jogų tradiciją Mai Ram perdavė ir į Guru liniją inicijavo Guru Anil Dev Ram ir Parama Guru Narendra Dev Ram.

Nathai yra jogos pradininkai. Jie saugo ir puoselėja dvasines praktikas, atskleidžiančias nušvitimo (sanskr. समाधि, samādhi) ir išsivadavimo (sanskr. मोक्ष, mokṣa) esmę.

Samadhi – nedualistinė sąmonės būsena, kurioje atsiskleidžia tikroji gyvenimo esmė.

Mokša – visiškas išsilaisvinimas iš bet kokių saitų su pasauliu, kuris įvyksta galutinai pažinus tikrovę.

Pasirinkus dvasinio tobulėjimo kelią, mokša yra svarbiausias žmogaus gyvenimo tikslas. Jis išvaduoja iš visuotinio priežasties – pasekmės dėsnio (sanskr.कर्म, karma) bei gimimų-mirties ciklo (sanskr. संसार, saṃsāra), sudarančių būties ratą.

Aghorų kapalinų nathų jogų sadhana žinoma Indijoje, kaip tiesiausias kelias į savęs, pasaulio ir Kūrėjo suvokimą. Žodis „ghora“ sanskrito kalba reiškia „siaubingas“, „baisus“, o „aghora“ – priešingai, nurodo būseną, kai nebelieka baimių, pasibjaurėjimo, pykčio, kai į viską žiūrima su meile, kai nebelieka skirtumo tarp malonaus ir atgrasaus, palankaus ir nepalankaus, gero ir blogo. Anot jogo, nėra tokio dalyko kaip „nepalankus“ ar „atgrasus“, nes viskas, kas egzistuoja, egzistuoja ir pačiame absoliute. Jogas yra bebaimis, jis nesibjauri net ir pačiais baisiausiais dalykais, priima juos kaip vieną iš begalinių Kūrėjo malonių.

 

 

Parama Guru Narendra Dev Ram ir Mai Ram Devi

Akimirkos su parama GURU Narendra Dev Ram >>

 

 

Guru Parampara - tradicija 

 

 

 

   Skaityti daugiau>>